Mindtrap

Bolo niečo, čo mi chcela povedať veľmi dlho, no mala strach, že ju za to znenávidím a odsúdim. A tak niekoľkokrát začala a potom nedopovedala a potom zas o rok sa k tomu
vrátila a zas nedopovedala (všetci to dobre poznáme, niečo ako – som tehotná, vyhodili ma zo školy, dostal som 5, spal som s inou ženou atd., atd.). Vždy mala slzy v očiach a mňa to privádzalo do šialenstva, lebo som vedela, že čokoľvek na tomto svete urobila, nijakým spôsobom nemôže ovplyvniť moju lásku k nej.

Občas ma až zarazí, čím sa v sebe dokážeme trýzniť a zožierať v strachu, že niekto zistí, akí sme „hrozní“ a čo všetko „hrozné“ sme urobili.

Možno si niektorí myslia, že naša sila a správnosť spočíva v snahe nebyť nikdy negatívny, slabý, zraniteľný a nerobiť žiadne omyly. A tak sa vyhnúť výčitkám okolia. Naša sila je v odvahe byť autentický pre seba a pre svet so všetkým, čím sme a čím sme kedy boli. Čokoľvek sme spravili. So skúsenosťami, ktoré sú tak jedinečné. Veľakrát som si o sebe myslela, že nie som dobrý človek a nezaslúžim si život, aký si prajem, lebo som v pohľade ľudí v nejakom zmysle zlyhala. No nakoniec to bol (a vždy je) len ten môj pohľad, ktorý mi tak ubližoval a bránil mi, aby som bola znova šťastná.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *